Ana Menü
Anasayfa
Arama
Pro Şartnamesi
İletişim
İnsan Kaynakları
Araştırma & Sorgulama
Talimat Verin
Anketler
Tescilli Marka/Ürününüz Var mı?
 
Giriş Formu

Kayıp Parola?
Hesabınız yokmu? Kayıt olun
Diğer Menü
Denetim Masası
Çapraz Kur
Döviz Kuru(TCMB)
USD Alış YTL
USD Satış YTL
EURO Alış YTL
EURO Satış YTL
Grafik Hava Durumu
Saat & Takvim
Kimlik & Vergi No
T.C.Kimlik No

Vergi Kimlik No
Ip Adresiniz: 54.162.232.51

Gürkan Aktaş Patent Ofisi
MARKALAŞMADA LİMİTSİZ MASRAFIN YARISI DEVLETTEN

 

Temeli Dış Ticaret Müsteşarlığı, Türkiye ihracatçılar Meclisi (TİM) ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon ihracatçı Birlikleri (İTKİB) tarafından atılan ve vizyonunun 10 yılda 10 dünya markası yaratmak olarak belirleyen Turquality, marka yaratma potansiyeli olan firmaları belirleyerek yatırım yapmayı hedefliyor.

Programın fikir babalığını yürüttüklerini söyleyen Devlet Bakanın Kürşat Tüzmen, "2004'ün kasım ayında başlattığımız çalışmada ilk olarak öncü sektörlerdeki destekleme imkanı olduğunu gördük" dedi. 2023'te hedeflenen 500 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşabilmek için bu markalarla bütün dünya pazarlarında en iyi şekilde satış sağlamak gerektiğini kaydeden Tüzmen, "Artık kurumsallaşmış bir Turqality var karşımızda" dedi.

PROGRAM DIŞINDA MARKA YOK: Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Gnenel Müdür Yardımcısı Ve Turquality Çalışma Grubu Başkanı Ziya Altunyaldız, 61 firmadan 2'sinin ofis-mağaza destek programına alınırken 33'ünün Turquality programına geçtiği, geri kalanların ise marka programında kaldığını söyledi. Altunyaldız, Türkiye'de bu program dışında olacak marka yok dedi. Altunyaldız, daha önce Turquality kapsamında olan 15 firmadan Sarar, Ramsey, İpkyol, Derr, (DSD), Colin's LTB, Damat tween ve Network'ün bu dönemde de Turquality'nin destek kapsamında olduğunu belirterek,Mercek Holding, Polo giyim, Bilsar tekstil, Esas Tekstil, Harmanlı Deri ve Mithat Giyim'in marka programına geçtiğini belirtti. Borsada ki son spekülasyon olayına adı karışan Lio ise programın kapsamından çıkarıldı. Ziya Altunyaldız, kaynak sıkıntısı yaşamadıklarını belirterek, marka programı ve Turquality programından toplam 55 firmaya 3 yılda 22.5 milyon dolarlık kaynak aktardıklarını söyledi. Bugune kadar 15 firma ve 3 tasarımcıyı markalaşma yolunda destekleyen Turquality, 10 dolar tutarında finasman sağladı. Geçen dönemde firmanın yurtdışında markalaşmak için yaptıkalrı 1 milyon dolara kadara olan harcamaların yüde 50'sini karşılayan program bundan böyle üst limit olmaksızın firmanın yaptığı harcamanın yüzde 50'sini ödeyecek.

Devamı...
 


 

MARKA
Marka Nedir
Neden Marka Tescil
Tescil Prosedürü
Tescilin Faydaları
Dikkat Edilmesi Gerekenler
Başvuru Belgeleri
YURTDIŞI TESCİL İŞLEMLERİ
Yurtdışı Marka Tescil İşlemleri
Avrupa Topluluğu Markası
PATENT
Başvurunun İncelenmesi
Buluş Sahibi ile ilgili Hükümler
Faydalı Model Belgesi
Belgeye Dönüştürülmesi
Başvuru Öncesi Araştırma
Patent Hakkının Korunması
Patent Verilmesi
Faydalı Model ve Buluş
Patentin Mali Değeri
Türkiye'de Uygulanan Sistem
TASARIM
Endüstriyel Tasarım Nedir?
E.T.T. Yapılabilecek Ürünler
E.T.T Gerekli Belgeleri
E.T.T. Şartları
E.T.T. Koruma Süresi
Nedenler
Tasarım Nasıl Korunmalıdır?
COĞRAFİ İŞARET
Başvuru Şartları
Tescil İşlemleri
HUKUK
Davalar Talepler
Ceza Davaları
Tazminat Davaları
İhlal (Tecavüz)
İhaleler
 

Copyright © 2008 Gürkan Aktaş Patent Ofisi.  |  designed by: İSTANBULHOST